New Holland

Serwis maszyn rolniczych

Naprawa komputerów i sterowników

Kombajny i ciągniki New Holland, zwłaszcza nowsze modele, wyposażone są w zaawansowane systemy elektroniczne. Moduły sterujące pracą silnika, podnośników, oprzyrządowania, poziomowania to tylko niektóre z nich. Niestety im bardziej skomplikowany system tym większe prawdopodobieństwo awarii jednego z nich. Pracownicy Studio Maszyn posiadają niezbędne umiejętności do diagnozowania i naprawiania elektroniki New Holland. Jako nieliczni w kraju, jesteśmy w stanie programować sterowniki silników oraz naprawiać komputery pokładowe kombajnów i traktorów.

Najczęsciej spotykane usterki

  • uszkodzona płyta sterownika
  • przepalone układy scalone
  • uszkodzona magistrala danych
  • zawilgocenie
Naprawy sterowników silnika głównie polegają na namierzeniu przepalonych lub niesprawnych układów sterujących na płytach głównych. Bardzo często uszkodzeniu ulegają też obwody, których zlokalizowanie jest bardzo czasochłonne. Dopiero po ich namierzeniu przystępujemy do odtworzenia prawidłowych połączeń.

Diagnostyka i programowanie

W sytuacjach gdy wykasowana została zawartość pamięci w kombajnach lub traktorach na ogół jesteśmy w stanie zaprogramować je na nowo. Posiadamy sprzęt diagnostyczny, który umożliwia nam przeprowadzenie diagnostyki modułów New Holland na stole warsztatowym. Wtedy też w warunkach laboratoryjnych możemy pracować nad naprawą elektroniki, aż do uzyskania 100% sprawności modułu.
Po zakończeniu naprawy, kasujemy wcześniej zapisane błędy oraz drukujemy raport naprawy.
W przypadku kopiowania danych ze sterownika „dawcy” do naprawianego modułu, jesteśmy w stanie ustawić parametry motogodzin pracy silnika, sterownika silnika, młockarki, ton, spalonego paliwa, itp. aby zachować zgodność z oryginałem.

Naprawa liczników i paneli

Prowadzimy serwis naprawy liczników i paneli motogodzin New Holland. Bardzo często zepsuty panel uniemożliwia pracę operatorowi, dlatego też dokładamy wszelkich starań aby naprawa trwała jak najkrócej. Posiadamy doświadczenie w naprawie zarówno starszych jak i nowszych liczników motogodzin. W przypadku paneli i uszkodzonych przycisków wymieniamy micro-styki na nowe.

Najczęsciej spotykane usterki

  • uszkodzone wskaźniki
  • niedziałające przyciski
  • brak podświetlenia
  • panel w ogóle się nie uruchamia
  • komunikaty ERROR, BUS
  • brak naliczania motogodzin
Wiele informacji o przebiegach motogodzin zapisanych jest w sterownikach silnika ciągników i kombajnów New Holland. Należy o tym pamiętać przy przekładaniu sterowników silnika z jednej maszyny do drugiej gdyż nadpisane zostaną wtedy większe przebiegi.
Kontakt

Tutaj możesz zostawić wiadmość. Nasi pracownicy skontakują się z Tobą