JCB

Naprawa elektroniki maszyn JCB

Naprawa komputerów i sterowników

Moduły elektroniczne w maszynach budowlanych JCB narażone są niejednokrotnie na pracę w ekstremalnych warunkach dlatego też mogą ulec uszkodzeniu. W zależności od rodzaju usterki, wadliwa elektronika może powodować różne, mniej lub bardziej uciążliwe awarie.
W najgorszym przypadku maszyna JCB nie będzie palić lub uniemożliwione będzie sterowanie.
Nasza firma zajmuje się profesjonalną naprawą sterowników silnika i pozostałych komputerów koparek, koparkoładowarek i innych maszyn firmy JCB.

Najczęsciej spotykane usterki

  • uszkodzona płyta sterownika
  • przepalone układy scalone
  • uszkodzona magistrala danych
  • zawilgocenie
W wielu przypadkach naprawa paneli wiąże się z programowaniem danych procesorów i pamięci. Posiadamy pliki wsadowe do bardzo wielu modeli JCB co umożliwia nam sprawne naprawy. W przypadku przekładania modułów z jednej do drugiej maszyny, jesteśmy w stanie dostosować wszelkie parametry tak aby zachować oryginalne ustawienia.

Naprawa sterownika skrzyni biegów JCB Mastershift 728/80052

Problem ze sterownikiem skrzyni biegów typu Shiftmaster uniemożliwia wrzucanie biegów, a co za tym idzie praktycznie eliminuje koparkę z placu budowy. Po podpięciu testera diagnostycznego pod koparkę widać też od razu problem z połączeniem się ze sterownikiem skrzyni.

Oferujemy naprawy tego typu modułów, gwarantując przywrócenie pełnej sprawności, a przy okazji zaoszczędzenie niemałej kwoty w porównaniu do zakupu nowego sterownika.

Naprawa sterownika JCB HP ECU1 728/35700

Poza typową naprawą sterowników JCB-HP-ECU1 (całkowity brak działania, brak komunikacji, ograniczona funkcjonalność) oferujemy również usługę wgrywania wyższej lub niższej wersji oprogramowania sterownika, nawet w przypadkach gdy oryginalny tester diagnostyczny JCB nie jest w stanie tego dokonać.

Naprawa sterownika JCB ECU MIDI 728/80002

Kontroler silnika JCB ECU MIDI to kolejny moduł, który z pełnym powodzeniem można naprawić. Niezależnie od tego czy uszkodzeniu uległa płyta elektroniczna czy też oprogramowanie sterownika naprawy zajmują nam zazwyczaj 2-3 dni.

Naprawa sterownika JCB ECUW 728/20600

Sterownik JCB ECUW MK2 – kolejny ze sterowników, który jesteśmy w stanie odratować.

JCB 4CX ECU Delphi 320/09566 – naprawa sterownika

Sterowniki JCB marki Deplhi pomimo solidnej konstrukcji niestety również ulegają uszkodzeniom ale nawet w takich przypadkach oferujemy usługi naprawcze.

Switch panel 701/80544 JCB panel sterujący (banan) – naprawa

Diagnostyka maszyn JCB

Posiadamy sprzęt diagnostyczny umożliwiający pełną diagnostykę modułów elektronicznych marki JCB. W ten sposób, naprawiając sterowniki maszyn JCB mamy pewność o poprawnym, bądź wciąż wadliwym, ich działaniu. Na koniec naprawy, gdy sterownik działa już poprawnie, kasujemy finalnie błędy zapisane w pamięci sterowników.

Kalibracje i programowanie

Jeśli dany sterownik jest uszkodzony w sposób nie dający szans na naprawę, jesteśmy w stanie przegrać dane do innego używanego sterownika i dopisać go. W przypadku wymiany silnika jesteśmy również w stanie zaprogramować parametry motogodzin pracy silnika itp.

Naprawa liczników i paneli

W zależności od modelu koparki czy koparkoładowarki JCB możemy znaleźć różne typy liczników i paneli.
Po kilku latach użytkowania mogą się w nich pojawić usterki, które utrudniają pracę operatorom. Problemy te są dość powtarzalne, a nasza firma ma duże doświadczenie w ich naprawie.

Typowe usterki

  • niedziałające przyciski
  • całkowity brak działania
  • brak podświetlenia
  • uszkodzony wyświetlacze
  • komunikaty ERROR
  • brak naliczania motogodzin
W wielu przypadkach naprawa paneli wiąże się z programowaniem danych procesorów i pamięci. Posiadamy pliki wsadowe do bardzo wielu modeli John Deere co umożliwia nam sprawne naprawy. W przypadku przekładania modułów z jednej do drugiej maszyny, jesteśmy w stanie dostosować wszelkie parametry tak aby zachować oryginalne ustawienia.

Naprawa licznika JCB 3CX / 4CX

Standardową usterką w tym liczniku jest zanik pracy wyświetlacza. Jesteśmy w stanie naprawić takie liczniki, a w przypadku nowego licznika możemy zaprogramować oryginalny przebieg motogodzin.

Licznik JCB 4CX nowszego typu

Najczęściej spotykamy się z nieprawidłową pracą wskaźników oraz problemami z zasilaniem licznika.
Kontakt

Tutaj możesz zostawić wiadmość. Nasi pracownicy skontakują się z Tobą